2008 Race Results

 

E1  (up to 125cc 2 stroke and up to 250cc 4 stroke)

  

1st  #318  Alan Crawford

2nd #133  Marc Pracy

  

E2  (126cc to 250cc 2 stroke and 251cc to 450cc 4 stroke)

  

1st  #19 Ivan Erceg

2nd  #737  Stephen Mitchell

3rd  #230  Paul Nappy

4th  #28  Paul McKinnis

5th  #?  Shaun Montague

6th  #100  Chad Freeman

7th  #300  Benjamin Cook

8th  #777  Daniel Velvest

9th  #107  Kurt Lewis

10th  #12  Matthew Drummond

  

E3  (251cc to 500cc 2 stroke and 451cc to 650cc 4stroke)

  

1st  #280  Darren Waters

2nd  #14  Adam Clay

3rd  #4  Glen Hancok

4th  #5  Anthony Lanciano

5th  #155  Jason Chaplin

6th  #F111  Andy Shields

7th  #21  Scott Axell

  

Quads (No capacty restrictions apply)

  

1st  #17  Scott Jones

2nd  #634  Wayne Swaney

3rd  #15  Blanche Walker

4th  #23  David Webley (Wobs)

  

Pony Express  (Any combination of bike(s) and, or quad(s) - 5 riders maximum)

  

1st  #33  Tom Ursich &  Jeff Woods

2nd  #600  Paul Varasdi & Daneil Smith

3rd  #24  Jarrod Walker &  Jan Vanderplats

4th  #510  James Tibbee  &  John Watts

5th  #86  Lester Richards  &  Matt Larman

6th  #27  Paul Kearney  &  David Kearney

7th  #101  Shantal Larman  &  Sara Kempton

  

Vets (35+ years, not gender bias)

  

1st  #216 Vernan Strange

2nd  #75  Ted Goden

3rd  #53  Stewart Marshall

4th  #13  Michael Ward

5th  #20  Peter Maher

6th  #6  Hayden  Powell

7th  #725  Graham Willcox

  

Outright (Placing over whole field)

  

1st  #216  Vernan Strange

2nd  #19 Ivan Erceg

3rd #737  Stephen Mitchell

4th  #230  Paul Nappy

5th  #28 Paul McKinnis

6th  #280  Darren Waters

7th  #14  Adam Clay

8th  #?  Shaun Montague

9th  #100  Chad Freeman

10th  #4  Glen Hancok

11th  #5  Anthony Lanciano

12th  #155  Jason Chaplin

13th  #75  Ted Goden

14th  #17 Scott Jones

15th  #318  Alan Crawford

16th  #300  Benjamin Cook

17th  #F111  Andy Shields

18th  #33  Tom Ursich  &  Jeff Woods

19th  #53  Stewart Marshall

20th  #600 Paul Varasdi   &  Daneil Smith

21st  #24  Jarrod Walker  &  Jan Vanderplats

22nd  #510  James Tibbee  & John Watts

23rd  #86  Lester Richards  &  Matt Larman

24th  #27  Paul Kearney  &  David Kearney

25th  #13 Michael Ward

26th  #20  Peter Maher

27th  #6  Hayden Powell

28th  #21  Scott Axell

29th  #777  Daniel Velvest

30th  #634  Wayne Swaney

31st  #107  Kurt Lewis

32nd  #15  Blanche Walker

33rd  #725  Graham Willcox

34th  #101  Shantel Larman  &  Sara Kempton

35th  #12  Matthew Drummond

36th  #23  David Webley

HomeEvent InformationComing EventsNominationsSponsorsThe CommitteePhotos2017 Results2016 Results2015 Results2014 Results2013 Results2012 Results2010 Results2009 Results2008 ResultsContact Us

Bike #

 
asd

  

  

Website by Magicdust